تهیه تفاله خرما مرغوب خوراک دام

تهیه تفاله خرما مرغوب خوراک دام از طریق بازرگانی کهن امکان پذیر است. چرا ترکیب کردن این تفاله با خوراک های دانه ای از سوی کارشناسان توصیه شده است؟

تفاله خرما

تهیه تفاله خرما مرغوب خوراک دام از طریق بازرگانی کهن امکان پذیر است. چرا ترکیب کردن این تفاله با خوراک های دانه ای از سوی کارشناسان توصیه شده است؟

خواص تفاله خرما برای دام

به سبب ویژگی های خاص آب و هوایی ایران بخش وسیعی از نخلستان های منطقه در مناطق مرکزی و جنوبی گسترده شده است و به همین نسبت کارخانجات متعددی برای فراوری و تولید محصولات متنوع از خرما تاسیس شده است.

همه ساله در اثر فراوری این محصول، حجم بالایی تفاله خرما تولید می شود که برای خوراک انسان کاربرد ندارد ولی برای به دلیل دارا بودن مواد مغذی می تواند برای افزودن به جیره دام مناسب باشد.

آزمایش های زیادی بر روی میزان مجاز استفاده از تفاله خرما در جیره های غذایی صورت گرفته است.

در این زمینه اختلاف نظر وجود دارد. ولی تجربه ای که در این زمینه وجود دارد و با توجه به دیگر مواد استفاده شده در جیره باید نظر داد.

به طور معمول نظر محققان و دامداران با تجربه میزان مجاز استفاده از تفاله خرما تا 20 درصد جایگزین جو در جیره دام و تا 10 درصد جایگزین ذرت در جیره طیور است. مصرف این مقدار هیچ گونه کاهش تولید و یا عوارضی را به دنبال ندارد و برای سلامتی دام نیز مفید است.

تهیه تفاله خرما مرغوب خوراک دام و طیور

از مزایای تفاله ها می توان به خوش خوراکی، ارزان بودن، در دسترس بودن، زودبار بودن و فیبر بالا اشاره کرد که این ویژگی های مثبت موجب وزن گیری بهتر دام و خوش طعم شدن شیر و گوشت دام نیز می گردد.

برای اطلاع از قیمت روز تفاله و انواع جیره های ارزان و ثبت سفارش خود می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.