انواع تفاله چغندر درجه یک امسال

انواع تفاله چغندر درجه یک امسال در بازرگانی کهن موجود می باشد. آیا با افزودن این تفاله به جیره ارزش تعذیه ای آن نیز بهبود پیدا می کند؟

تفاله چغندر امسال

انواع تفاله چغندر درجه یک امسال در بازرگانی کهن موجود می باشد. آیا با افزودن این تفاله به جیره ارزش تعذیه ای آن نیز بهبود پیدا می کند؟

ارزش غذایی تفاله چغندر قند در جیره دام و طیور

 نقش عمده خوراک های دانه ای نظیر گندم و جو و ذرت تامین انرژی جیره است. در تامین خوراک ها موانعی وجود دارد که از آن جمله می توان به این گزینه ها اشاره کرد :

  • هزینه خرید آن ها بالا می باشد.
  • عموما وارداتی هستند.
  • بسیاری از اوقات تامین فوری و زودبار آن ها امکان پذیر نمی باشد.

هنگامی که آب و قند موجود در چغندر استخراج می شود، تفاله آن باقی می ماند. این تفاله بعد از خشک شدن، توسط دستگاه های ویژه ای به اشکال پرک، مفتولی و قالبی تهیه می شود. با توجه به این که در تولید آن از ملاس به کار رفته باشد با نه، رنگ آن از قهوه ای  روشن تا تیره متغیر است.

این تفاله می تواند به عنوان منبع کلسیم به خوراک دام اضافه شود و با توجه به خوش خوراکی آن، می تواند باعث افزایش کیفیت خوراک دام شود.

ترکیب تفاله چغندر قند در کنار خوراک های دانه ای در ضمن جذب بهتر، باعث کاهش نفخ دام نیز می شود.

این تفاله اندکی ملین می باشد و پر حجم بودن این محصول، غلضت پایین مواد و ماهیت الیافی، مصرف آن را برای تک معده ای ها از جمله طیور نامناسب کرده است.

استفاده از تفاله چغندر قند به همراه خوراک های دانه ای نظیر گندم و جو در مقایسه با جیره هایی که فقط شامل خوراک های دانه ای هستند، از ارزش غذایی بالاتری بر خوردار می باشند.

این تفاله به دو صورت تر و خشک در اختیار دامداران قرار می گیرد.

روش های کسب اطلاع از قیمت انواع تفاله چغندر درجه یک امسال

مرکز فروش تفاله چغندر می تواند تفاله ارزان و مطلوب دامداری ها را ارائه کند. استفاده از آن را برای دام و طیور مقرون به صرفه و کارآمد می باشد.

بازرگانی کهن تجارت نیکنام به عنوان مرکز فروش تفاله اقدام به عرضه انواع تفاله های با کیفیت و سایر جیره های ارزان جهت بهبود کیفیت جیره می نماید. برای اطلاع از خواص تغذیه ای تفاله ها برای دام و آگاهی از قیمت و نحوه تحویل در سراسر کشور با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.