خرید انواع تفاله چغندر امسال

خرید انواع تفاله چغندر امسال در چه بازه زمانی برای جیره انجام می شود؟ آیا ارزان بودن این تفاله به علت کیفیت ضعیف آن می تواند باشد؟

تفاله چغندر

خرید انواع تفاله چغندر امسال در چه بازه زمانی برای جیره انجام می شود؟ آیا ارزان بودن این تفاله به علت کیفیت ضعیف آن می تواند باشد؟

فواید تفاله چغندر در جیره

تفاله های خوراک دام یکی از محصولات جانبی کارخانه های فراوری صنایع غذایی و کشاورزی است. این محصولات، ضایعات ثانویه کارخانه ها می باشند و امروزه به یکی از محصولات مهم در صنعت دام و طیور تبدیل شده اند.

تفاله چغندر از دسته ضایعات بسیار مفید برای سلامت نوشخوارکنندگان است. این تفاله به جیره دام افزوده می شود که در اثر تخمیر در شکمبه حیوانات انرژی بسیاری تولید می کند. این موضوع سبب شده تا از نظر سطح انرژی با جو برابری کند.

تفاله چغندر منبع مناسبی برای تولید انرژی است. با این وجود نمی تواند گزینه مناسبی برای جایگزینی سویا شود چرا که تفاله چغندر در آنالیز پروتئین جزء محصولات با پروتئین کم تا متوسط دسته بندی می شود.

علاوه بر سطح انرژی بالا با وجود الیاف زیاد سبب شده تا محیط شکمبه به پایداری برسد و استات تولید شود که این موضوع برای دام ها حائز اهیمت می باشد.

مصرف این تفاله برای تک معده ای ها از جمله طیور نا مناسب است زیرا این تفاله اندکی ملین بوده و پر حجم است. همچنین غلضت پایین مواد و ماهیت الیافی آن نیز از محدودیت هایش برای قرار گرفتن در جیره طیور می باشد.

خرید انواع تفاله چغندر امسال خوراک دام

برای اطلاع از روش های خرید انواع تفاله و جیره های ارزان با کارشناسان فروش بازرگانی کهن تماس بگیرید.