فروش تفاله خرما زودبار خوراک دام

فروش تفاله خرما زودبار خوراک دام چه مزایایی برای دامداری ها دارد؟آیا می توان با خرید تفاله خرما و افزودن آن به جیره دام و طیور ارزش غذایی آن را بهبود بخشید؟

تفاله خرما

فروش تفاله خرما زودبار خوراک دام چه مزایایی برای دامداری ها دارد؟ آیا می توان با خرید تفاله خرما و افزودن آن به جیره دام و طیور ارزش غذایی آن را بهبود بخشید؟

تاثیر قیمت تفاله بر جیره دام و طیور

بخش تامین هزینه خوراک دام یکی از پر هزینه ترین موارد دامداری های صنعتی می باشد. به این دلیل که قسمت عمده ای از این جیره را خوراک های دانه ای نظیر گندم و جو تشکیل می دهد و این خوراک ها به اندازه نیاز داخل کشور تولید نمی شوند.

از این رو باید ما بقی این محصولات به صورت واردات از سایر کشورها تامین گردد. در حال حاضر نیز با توجه به نرخ متغیر دلار و هزینه های گمرک می تواند به دلیل گران بودن، اقتصاد دامدارای ها را دچار چالش کند.

تفاله خرما محصول در دسته ضایعات و از تولیدات جانبی شهد گیری در کارخانجات فراوری خرما می باشد. از جمله ویژگی های مثبت این تفاله می توان به دارا بودن انرژی و پروتئین بالای آن اشاره کرد که ضمن کاهش هزینه تمام شده جیره به غنی شده آن نیز کمک می کند. همچنین به دلیل خوش خوراکی این تفاله باعث بیشتر شدن حجم خوراک و وزن گیری بهتردام می گردد.

فروش تفاله خرما زودبار خوراک دام

این تفاله معمولا در مناطقی که کارخانجات فراوری خرما وجود دارد در دسترس و قابل تهیه می باشد. از جمله این مراکز می توان به استان های تهران، آذربایجان های غربی و شرقی اشاره کرد. متقاضیان این محصول از هر نقطه کشور می توانند سفارشات جیره ارزان و انواع تفاله ها را از طریق کارشناسان فروش بازرگانی کهن اعلام کنند تا بتوانند از قیمت نهایی و نحوه ثبت سفارش آگاهی پیدا کنند.