قیمت روز تفاله خرما زودبار خوراک دام

قیمت روز تفاله خرما زودبار خوراک دام چه تاثیری در بهای تمام شده جیره خواهد داشت؟ آیا افزودن این تفاله به جیره مزیت های دیگری غیر از ارزان بودن خواهد داشت؟

تفاله خرما ارزان

قیمت روز تفاله خرما زودبار خوراک دام چه تاثیری در بهای تمام شده جیره خواهد داشت؟ آیا افزودن این تفاله به جیره مزیت های دیگری غیر از ارزان بودن خواهد داشت؟

ارزش غذایی تفاله خرما

تفاله خوراک دام یا همان ضایعات محصولات غذایی و کشاورزی که محصولات ثانویه کارخانه ها می باشند، به یکی از محصولات مهم در صنعت تامین جیره دام و طیور تبدیل شده اند. نتایج آزمایش ها و تجربه استفاده سبب شده که این محصولات به جایگاه خوبی در این صنعت برسند.

وابستگی خوراک های دانه ای وارداتی مانند گندم و جو به نرخ ارز در روند تولید دامداری ها اختلال ایجاد کرده است . از این رو کارشناسان و دامداران با تجربه جایگزین های متعددی را بررسی کردند و تفاله ها به عنوان ارزان ترین و مغذی ترین خوراک از دسته جیره ارزان برای افزودن به جیره انتخاب شدند.

تفاله خرما که یکی از انواع تفاله های مورد پسند برای قرار گرفتن در جیره می باشد، با درصد رطوبت پایین و عدم وجود هرگونه ناخالصی و افزودنی از قابلیت نگهداری و ماندگاری بالایی برخوردار است.

تحقیقات نشان داده که مصرف تفاله خرما به سبب این که هیچ گونه ماده ضد تغذیه ای ندارد، می تواند به در جیره دام و طیور قرار بگیرد و ضمن صرفه جویی در مقادیر جو و گندم، در حفظ محیط زیست نیز مفید است.

قیمت روز تفاله خرما زودبار خوراک دام امسال

تفاله خرما را معمولا می توان مراکز می توان استان های تهران، آذربایجان های غربی و شرقی یافت. متقاضیان این محصول از هر نقطه کشور می توانند سفارشات خو را در مورد تفاله های گیاهی و سایر جیره های ارزان از طریق کارشناسان فروش بازرگانی کهن اعلام کنند تا بتوانند از قیمت نهایی و نحوه ثبت سفارش آگاهی پیدا کنند.