قیمت روز تفاله خوراک دام باکیفیت

قیمت روز تفاله خوراک دام باکیفیت برای دامداری های صتعتی مقرون به صرفه می باشد؟ آیا ارزش غذایی تفاله ها می تواند جیره دام و طیور  را غنی کند؟

تفاله دامی

قیمت روز تفاله خوراک دام باکیفیت برای دامداری های صتعتی مقرون به صرفه می باشد؟ آیا ارزش غذایی تفاله ها می تواند جیره دام و طیور  را غنی کند؟

جایگزینی تفاله ها برای تامین جیره ارزان

امروزه اولویت اصلی برای کشت، محصولات غذایی مورد نیاز انسان است. به این دلیل زمین های کمتری برای کاشت خوراک مورد نیاز دام اختصاص یافته است.

با افزایش جمعیت، نیاز به گوشت و سایر محصولات دامی بیشتر از گذشته احساس می شود. جیره پایه در دامداری های صتعتی خوراک های دانه ای است که به صورت واردات تامین می شود.

نرخ متغیر دلار و مشکلات ناشی از واردات موجب شده کارشناسان این حوزه به دنبال راهی برای تامین خوراک دام و طیور با جیره های ارزان داخل کشور باشند. به این شرط که که از کیفیت و ارزش غذایی دام نیز کاسته نشود. از جمله این جایگزین ها می توان به تفاله های گیاهی اشاره کرد که ضایعات فراوری محصولات باغی و کشاورزی در کارخانجات مربوطه می باشد .

ویژگی خوب تفاله های گیاهی زود بار بودن و تامین راحت آن می باشد.

 انواع تفاله به این انگیزه به جیره افزوده می شوند که علاوه بر حفظ ارزش غذایی جیره باعث ایجاد تنوع و خوش خوراکی آن شده و در ضمن، بتوانند میزان استفاده از نهاده ها را در جیره کاهش دهند.

قیمت روز تفاله خوراک دام با کیفیت

این تفاله ها با قیمتی ارزان تر از خوراک های دانه ای به دامداری های سراسر کشور ارسال می شوند.

برای اطلاع از روش های خرید و قیمت روز تفاله های با کیفیت  با کارشناسان فروش بازرگانی کهن تماس بگیرید.