مرکز فروش تفاله چغندر درجه یک امسال

مرکز فروش تفاله چغندر درجه یک امسال نیز تفاله را ارزان تر از خوراک های دانه ای ارائه می کند؟ آیا می توان از تفاله ها به عنوان بخشی از جیره استفاده کرد؟

تفاله چغندر

مرکز فروش تفاله چغندر درجه یک امسال نیز تفاله را ارزان تر از خوراک های دانه ای ارائه می کند؟ آیا می توان از تفاله ها به عنوان بخشی از جیره استفاده کرد؟

 ارزش غذایی تفاله چغندر قند

جیره غالب دامداری های صنعتی را خوراک های دانه ای از قبیل ذرت و جو و گندم تشکیل می دهند که وارداتی بودن این دانه ها می تواند اقتصاد دامداری ها را دچار چالش جدی کند.

  • کمبود زمین های زراعی برای کشت کافی خوراک های دانه ای مختص خوراک دام منجر به واردات حجم بالایی از دانه های پایه شده است.
  • هزینه های بالای واردات و انبار داری و قیمت بالای ارز سبب شده دامداری ها از نظر مالی دچار چالش های جدی شوند.

بر این اساس دامداری ها به تهیه خوراک ارزان تر و به صرفه تر برای دام روی آورده اند. یکی از مناسب ترین گزینه ها برای این مهم تفاله ها و از جمله تفاله چغندر قند می باشد.

گاوداری ها معمولا به فکر جایگزین کردن خوراک هایی نظیر تفاله چغندر قند با جو هستند. این تغییر بر افزایش وزن و حجم جیره مصرفی توسط گاو اثر مثبتی می گذارد.

بدون شک علت گسترش هر محصولی فواید خرید و استفاده از آن می باشد. تفاله چغندر به سبب ویژگی های ممتازی که دارد، به عنوان محصولی مفید در جیره غذایی دام ها استفاده می شود. در این جا به نمونه هایی از آن اشاره می شود :

فواید  تفاله چغندر

  1. این تفاله دارای الیاف قابل هضم از نوع سلولز می باشد که آن را محصول مناسبی برای نوشخوارکنندگان قرار داده است.
  2. باعث پایداری و ثبات محیط شکمبه می شود.
  3. قند بالایی دارد
  4. قابلیت جذب بالایی دارد که این موضوع سبب جذب مایع  سیلو می شود و از هدر رفت مواد مغذی موجود در مایع سیلو جلوگیری می کند.
  5. بسیار خوش خوراک می باشد
  6. هزینه تامین این تفاله برای جیره مقرون به صرفه می باشد.

مرکز فروش تفاله چغندر درجه یک امسال

فروش تفاله چغندر به دلیل فصلی بودن این محصول در ماه های خاصی از سال و به صورت محدود صورت می گیرد. شما دامدار گرامی برای اطلاع از قیمت ها و تهیه این محصول می توانید از طریق کانال تلگرامی بازرگانی کهن تجارت نیکنام و تماس با کارشناسان فروش این مجموعه اقدام نمایید.