نرخ انواع تفاله خرما زودبار امسال

نرخ انواع تفاله خرما زودبار امسال چقدر است؟ آیا تفاله های گیاهی می توانند جیره را غنی کرده و به خوش خوراکی آن نیز کمک کنند؟

تفاله خرما

نرخ انواع تفاله خرما زودبار امسال چقدر است؟ آیا تفاله های گیاهی می توانند جیره را غنی کرده و به خوش خوراکی آن نیز کمک کنند؟

نقش پر رنگ تفاله ها در جیره

با توجه که یکی از نیاز های اصلی دام و طیور برای رشد و افزایش راندمان تولید، افزودن مواد معدنی مورد نیاز آن ها است و انواع تفاله ها از آن جهت که دارای مواد معذنی و فیبر بالا می باشند می توانند در بالا رفتن ارزش تغذیه ای جیره تاثیر مثبتی بگذارند.  این موضوع با توجه به قیمت مناسب سبب شده تا خرید این محصول مورد استقبال دامداران صنعتی واقع گردد.

با توجه به این که ایده استفاده از ضایعات باغی و کشاورزی درجیره غذایی دام و طیور به سالهای دور بر می گردد، می توان از این تجربه برای تامین نیاز  تغذیه ای دام و طیور در دامداری های صنعتی نیز استفاده کرد. همان طور که می دانید در گذشته غالب غذای دام را این گونه مواد تشکیل می داد که به سبب تازه بودن و داشتن تنوع، به سلامت دام و افزایش کیفیت فراورده های دامی نیز کمک می کرد.

اینک با توجه به وجود کارخانجات متعدد تولید و فراوری محصولات باغی و کشاورزی استفاده از تفاله ها می تواند هزینه های جاری دامداران را کاهش دهد و همچنین جیره دام و طیور را غتی تر سازد.

تفاله خرمای تولیدی در کارخانه های فراوری خرما برای خوراک انسان قابل استفاده نیست.  ولی برای به دلیل دارا بودن مواد مغذی می تواند برای افزودن به جیره دام مناسب باشد. تفاله خرما  می تواند در تامین انرژی بالا، پروتئین حدود 9 درصد و فیبر خام حدود 20 درصد برای جیره مفید باشد.

نرخ انواع تفاله خرما زودبار امسال

به منظور کسب اطلاعات کافی در مورد جیره های ارزان و سایر محصولات این دسته با کارشناسان فروش بازرگانی کهن تماس بگیرید.