نرخ تفاله ارزان خوراک دام و طیور

نرخ تفاله ارزان خوراک دام و طیور می تواند قابل رقابت با قیمت دانه های خوراکی باشد؟ آیا مصرف تفاله ها برای سلامتی دام ایجاد مشکل نمی کند؟

تفاله

نرخ تفاله ارزان خوراک دام و طیور می تواند قابل رقابت با قیمت دانه های خوراکی باشد؟ آیا مصرف تفاله ها برای سلامتی دام ایجاد مشکل نمی کند؟

آیا تفاله ها برای خوراک دام مفید هستند؟

در گذشته استفاده از ضایعات کشاورزی و همچنین استفاده از دور ریز میوه ها و پسماند غذایی به عنوان خوراک دام و طیور متداول بود.

این تجربه مثبت سبب شد تا آزمایشات گسترده ای در این حوزه انجام شود و خواص و فواید انواع تفاله برای جیره دام طیور بیشتر عیان شود.

تامین انرژی، وجود الیاف قابل هضم، خوش خوراک بودن و در برخی از انواع آن تامین پروتئین و قند از جمله موارد مهمی است که تفاله ها را به عنوان یک جیره ممتاز در کنار خوراک های دانه ای پایه قرار داده است.

تفاله ها در دسته بندی خوراک های ارزان قرار دارند. این محصولات ضایعات کارخانه های شیره سازی، لواشک و کامپوت و… می باشند و غیرقابل مصرف بودن آن فقط برای انسان مطرح است.

یکی دیگر از مزایای تفاله ها خوش خوراکی است که موجب وزن گیری بهتر دام می شود و همچنین شیر و گوشت دام طعم بهتری پیدا کند. به دلیل زودبار بودن به سرعت و تازه به دامداری ها می رسد.

نرخ تفاله ارزان خوراک دام و طیورامسال

با اضافه کردن تفاله ها و سایر جیره های ارزان گیاهی به خوراک دام  می توان جیره را غنی تر کرد.

برای خرید از طریق شماره های سایت بازرگانی کهن اقدام به ثبت سفارش نمایید و با کارشناسان واحد فروش در تماس باشید.