قیمت فروش خوراک پایه نیشکر دامی

قیمت فروش خوراک پایه نیشکر دامی، به دلیل مقاومت این محصول به خشکی و مفید بودن آن در فصل خشک که معمولا با کمبود خوراک دام همراه است، ممکن است نسبت به سایر خوراک‌های دامی، نسبتاً پایین‌تر باشد.

خوراک دام پایه نیشکر

نیشکر یک محصول مقاوم به خشکی است و در فصل خشک که کمبود خوراک دام وجود دارد، مفید است.

باگاس چیست؟

باگاس (باقی مانده نیشکر) توسط فرآیند کرافت یا سودا خمیر می باشد . باگاس یکی دیگر از محصولات جانبی فرآیند تولید شکر است. این یک بقایای خشک و خمیری است که هنگام له شدن ساقه های نیشکر باقی می ماند.. باگاس مصارف زیادی در صنایع مختلف از جمله تولید نئوپان، الكل سازی، تخته نیمه فشرده (MDC)، كاغذ، تولید اسید سیتریك می باشد بهبود در فرآوری باگاس باعث شده است که آن را به عنوان منبع فیبر برای خمیر کاغذ در سراسر جهان محبوب تر کند. از آنجایی که باگاس اغلب به عنوان سوخت در کارخانه های فرآوری شکر استفاده می شود، اگر بخواهد باگاس را برای خمیرسازی در دسترس قرار دهد، کارخانه باید باگاس را با سوخت دیگری جایگزین کند.

با توجه به اینکه باگاس محصول جانبی نیشکر است، میزان تولید باگاس در هر کشور با مقدار نیشکر تولید شده مطابقت دارد. نسبت معمولی 3 تن باگاس مرطوب برای هر 10 تن نیشکر خرد شده است. این همچنین به این معنی است که بزرگترین تولید کنندگان باگاس برزیل و هند هستند زیرا آنها بزرگترین مناطق کشت نیشکر هستند.

هنگامی که الیاف باگاس از نیشکر باقیمانده جمع آوری می شوند، به منظور حذف هر گونه شکر باقی مانده که ممکن است مانع از تولید بیشتر شود، مرطوب نگهداری می شوند. سپس باگاس با آب مخلوط می شود تا این که ترکیبات در نهایت به خمیر تبدیل شوند که می تواند باعث تولید بیشتر شود.

خوراک دام پایه نیشکر مرغوب

به طور معمول، باگاس خشک شده از نظر شیمیایی از موارد زیر تشکیل شده است:

45-55 درصد سلولز

20-25 درصد همی سلولز

18-24٪ لیگنین

1-4٪ خاکستر

<1٪ واکس

همانطور که قبلا ذکر شد، باگاس به عنوان جایگزینی برای چوب در بسیاری از کشورهای گرمسیری و نیمه گرمسیری برای تولید کاغذ مانند هند، آرژانتین و کلمبیا استفاده می شود.

باگاس اغلب به عنوان منبع سوخت برای خود کارخانه های قند استفاده می شود. هنگامی که باگاس در مقادیر زیاد سوزانده می شود، انرژی گرمایی کافی برای برآوردن نیازهای انرژی یک آسیاب قند معمولی، اگر بیشتر نباشد، فراهم می کند. همچنین می تواند به عنوان سوخت ثانویه در فرآیندی به نام “تولید همزمان” استفاده شود. در تولید همزمان، باگاس می تواند برای تامین برق مورد استفاده قرار گیرد و این می تواند به شبکه برق مصرف کننده فروخته شود.

درصد استفاده از خوراک دام پایه

خوراک دام پایه نیشکری برای هر دو نو دام پرواری و شیری با نسبت های متغییر مورد استفاده قرار می گیرد.

دام پرواری حدود 55% و دام شیری حدود 25%

نحوه خرید

برای خرید این محصول می توانید با واحد فروش بازرگانی کهن تماس حاصل فرمایید.