نرخ روز تفاله خرما زودبار امسال

نرخ روز تفاله خرما زودبار امسال نیز مانند سال های گذشته از سایر جیره ها مناسب تر است. آیا این جیره ارزش تغذیه ای مطلوبی دارد؟

تفاله خرما

نرخ روز تفاله خرما زودبار امسال نیز مانند سال های گذشته از سایر جیره ها مناسب تر است. آیا این جیره ارزش تغذیه ای مطلوبی دارد؟

مزایای استفاده از تفاله خرما در خوراک دام و طیور

تولید گندم و ذرت در داخل کشور نمی تواند همه نیاز دامداری ها را مرتفع کند.

به کار گیری خوراک های جانبی مانند انواع تفاله ها می تواند دامداران را از پرداخت هزینه های بالای واردات بی نیاز کرده و باعث کاهش هزینه های تولید شود.

آزمایش ها نشان می دهد استفاده از  تفاله خرما در خوراک دام و طیور در کنار جیره های دانه ای مانند  سویا و ذرت و جو و گندم می تواند ارزش غذایی آنان را افزایش دهد.

ایران از بزرگ ترین نخلستان های منطقه را دارا می باشد.

به همین نسبت کارخانجات متعددی برای فراوری و تولید محصولات متنوع از خرما تاسیس شده است.

به همین نسبت نیز حجم بالایی تفاله خرما تولید می شود که برای خوراک انسان قابل استفاده نیست ولی به دلیل دارا بودن مواد مغذی می تواند برای افزودن به جیره دام مناسب باشد.

تفاله خرما دارای خواص قابل قبولی برای دام می باشد که از جمله آن ها می توان به تامین انرژی بالا، پروتئین حدود 9 درصد و فیبر خام حدود 20 درصد اشاره نمود.

همچنین این محصول خوش خوراکی خوبی دارد و می تواند باعث افزایش کیفیت و بهبود طعم شیر و گوشت دام شود.

فیبر بالای این تفاله نیز برای کارکرد بهتر دستگاه گوارش دام مفید است.

همچنین قیمت انواع تفاله گیاهی می تواند در پایین آمدن بهای نهایی خوراک دام موثر باشد.

نرخ روز تفاله خرما زودبار امسال

برای اطلاع از قیمت روز این محصول و شرایط فروش انواع تفاله خرما در جه یک و تحویل آن به دامداری ها با واحد فروش بازرگانی کهن تماس بگیرید تا  از کارشناسان مربوطه راهنمایی لازم را دریافت کنید.