قیمت خرید پوست پوسته ارزان خوراک دام

پسته یکی از محبوب ترین آجیل های درختی در جهان است. به دلیل ارزش غذایی، فواید سلامتی و اهمیت اقتصادی آن در سطح جهانی بسیار ارزشمند است.

پوست پسته

پسته یکی از محبوب ترین آجیل های درختی در جهان است. به دلیل ارزش غذایی، فواید سلامتی و اهمیت اقتصادی آن در سطح جهانی بسیار ارزشمند است. این میوه درختی یکی از موفق ترین گیاهانی است که در قرن بیستم به آمریکا وارد شده است. در حال حاضر کرمان و شهررفسنجان به دلیل داشتن شرایط آب و هوایی مساعد از مهمترین مناطق تولید پسته ایران و جهان به شمار می روند. بیش از 350 هزار هکتار باغ پسته بارور و نابارور در کشور وجود دارد که حدود 280 هزار هکتار آن مربوط به استان کرمان است.

آیا پسته برای سلامتی ما مفید است؟

پسته نوعی آجیل درختی با فواید فراوان و متنوع برای سلامتی است. این آجیل فوق العاده سالم حاوی چربی های سالم است و منبع خوبی از پروتئین، فیبر و آنتی اکسیدان است. مردم در سراسر جهان از این آجیل به روش های مختلف استفاده می کنند – بیشتر به عنوان میان وعده در رژیم غذایی خود.

برخی از فواید پسته در زیر ذکر شده است:

پوست پسته

سرشار از آنتی اکسیدان:

پسته حاوی آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به سایر مغزها و دانه ها است. آنتی اکسیدان ها موادی هستند که ممکن است از سلول های بدن انسان در برابر رادیکال های آزاد محافظت کنند که نقش مهمی در بیماری های قلبی، سرطان و سایر بیماری ها دارند.

در میان آجیل، پسته دارای بیشترین میزان لوتئین و زآگزانتین است که آنتی اکسیدان های بسیار مهمی برای سلامت چشم هستند. آنها از چشمان ما در برابر آسیب ناشی از نور آبی و دژنراسیون ماکولا مرتبط با سن (زمانی که بینایی مرکزی ما مختل شده یا از بین می رود) محافظت می کنند.

کاهش هزینه با استفاده از پودر پسته در جیره غذایی دام :

با وجود اینکه 70 درصد هزینه های دامداری ها و مرغداری ها شامل هزینه های تامین خوراک است، پس راه های کاهش این هزینه می تواند تاثیر بسزایی در کاهش کلی هزینه ها داشته باشد.

جایگزین کردن محصولاتی همچون کنجاله ها و ضایعات محصولات غذایی می تواند یکی از مهم ترین روش ها در این هدف باشد.

پوست پسته با داشتن مواد مغذی و قیمت مناسب یکی از بهترین پیشنهاد ها برای جایگزینی بخشی از نهاده ها می باشد.