مرکز خرید تفاله امسال

مرکز خرید تفاله امسال با عرضه انواع تفاله های گیاهی توانسته گام موثری در کاهش هزینه های تامین جیره بردارد. آیا خرید تفاله تنها به دلیل ارزان بودن است؟

تفاله

مرکز خرید تفاله امسال با عرضه انواع تفاله های گیاهی توانسته گام موثری در کاهش هزینه های تامین جیره بردارد. آیا خرید تفاله تنها به دلیل ارزان بودن است؟

چرا تفاله ها ارزان هستند؟

ارزان بودن تفاله ها در برابر گران بودن خوراک های دانه ای مانند جو و گندم و ذرت و سویا مطرح می شوند.

دانه های خوراکی پایه گران هستند. زیرا تولید داخل کشور نمی تواند نیاز داخل کشور را برطرف سازد. از این رو برای تامین نیاز دامداری ها واردات صورت می گیرد. این دانه ها وظیفه اصلی تامین انرژی مورد نیاز برای رشد دام را بر عهده دارند و تامین آن ها برای دامداری ها بسیار مهم است.

ولی قیمت بالای آن ها می تواند برای تامین جیره کافی دام به چالشی جدی تبدیل شود.

چاره چیست؟

کارشناسان این حوزه اقدام به بررسی سایر جیره های ارزان مانند تفاله ها نموده اند تا بتوانند با حفظ کیفیت و ارزش غذایی جیره، هزینه تمام شده آن را پایین تر بیاوردند.

تفاله ها گزینه بسیار مناسبی برای جایگزینی بخشی از جیره به شمار می روند :

محصولات جایگزین نهاده ها از ضایعات تولید و فراوری محصولات طبیعی و حاصل کارخانه های کنسرو سازی، رب، آبمیوه و کمپوت می باشند.

مواد مغذی تفاله های گیاهی بالا بوده و می توانند سبب تنوع و بهبود کیفیت جیره شوند.

قیمت آن  ها به نسبت خوراک های دانه ای پایه پایین تر می باشد، به همین دلیل می توان در تامین جیره صرفه جویی قابل توجهی کرد.

به سبب تولید تفاله ها در داخل کشور، نحوه دسترسی به این محصولات راحت تر بوده و دغدغه تامین به موقع جیره و خوراک کاهش می باشد.

ضایعاتی که تحت عنوان تفاله های گیاهی شناخته شده و در جیره دام و طیور استفاده می شود، در چند سال گذشته ارزش چندانی نداشتند.

انواع تفاله ها به دلیل ویژگی های بارزی که دارند مورد بازنگری قرار گرفته اند. محصولاتی که مواد غذایی ارزشمندی دارند و می تواند به سلامت دام و مغذی کردن جیره کمک شایانی کند.

مرکز خرید تفاله امسال خوراک دام و طیور

متقاضیان این محصول برای خرید و اطلاع از قیمت روز تفاله های گیاهی و سایر جیره های ارزان مورد استفاده در خوراک دام و طیور می توانند از هر نقطه کشور سفارشات خود را از طریق کارشناسان فروش بازرگانی کهن اعلام کنند تا بتوانند از قیمت نهایی و نحوه ثبت سفارش آگاهی پیدا کنند.