مرکز خرید انواع تفاله چغندر امسال

مرکز خرید انواع تفاله چغندر امسال توانسته نیاز دامداری های سراسر کشور را به تفاله ارزان تامین کند. با وجود خوراک های دانه ای، چه نیازی به تفاله ها است؟

تفاله چغندر

مرکز خرید انواع تفاله چغندر امسال توانسته نیاز دامداری های سراسر کشور را به تفاله ارزان تامین کند. با وجود خوراک های دانه ای، چه نیازی به تفاله ها است؟

کاربرد تفاله چغندر در جیره دام و طیور 

بزرگ ترین چالش دامداران کاهش هزینه ها و مخارج تامین جیره دام است. این موضوع  هشتاد درصد هزینه ها را به خود اختصاص می دهد و هر گونه کاهشی در این زمینه به شرط حفظ کیفیت جیره می تواند پیامد های مثبتی در راستای بهبود راندمان در دامداری های صنعتی به همراه داشته باشد.

بر این اساس استفاده از خوراک های جایگزین مانند اقلام جیره ارزان بررسی شد و تفاله ها که ضایعات فراوری کارخانه های صنایع غذایی محسوب می شوند، در ردیف بهترین انتخاب ها قرار گرفتند.

یکی از گزینه های مناسب از بین تفاله ها، تفاله چغندر قند می باشد.

بر اساس آزمایش های انجام شده مشخص شد که استفاده از جیره های دانه ای از قبیل سبوس، جو و گندم به همراه تفاله چغندر قند ، ارزش غذایی بیشتری را در حالتی که جیره فقط با خوراک های دانه ای تولید شود خواهد داشت.

از این نکنه نیز نباید غافل شد که این تفاله را هرگز نباید به عنوان تنها ماده هیدروکربنه در خوراک دام به کار برد، زیرا در این حالت تفاله نمی تواند ویژگی های مثبت خود را نشان دهد.

این تفاله به سبب این که مقداری قند در ترکیبات خود دارد، خوش خوراک است و استفاده از آن به همراه خوراک های دانه ای موجب بیشتر شدن حجم جیره دام شده و به وزن گیری سریع تر دام نیز کمک خوبی می کند.

توجه به این  نکته ضروری است که این تفاله اندکی ملین می باشد و به سبب پر حجم بودن، غلضت پایین مواد و ماهیت الیافی آن، مصرف آن برای تک معده ای ها از جمله طیور نامناسب می باشد.

مرکز خرید انواع تفاله چغندر امسال

با خرید از این مرکز می توانید انواع تفاله های زودبار و سایر اقلام مورد نیاز تامین جیره را در سراسر کشور دریافت نمایید.

علاوه بر قیمت تفاله چغندر می توانید انواع دیگر تفاله ها تفاله گوجه، خرما، سیب و … را طی تماس با بخش فروش بازرگانی کهن جویا شوید.