مرکز فروش خوراک دام پایه نیشکر در تهران

مرکز فروش خوراک دام پایه نیشکر در تهران، به عنوان یکی از مراکز معتبر فروش خوراک دام، انواع محصولات نیشکر از جمله ملاس و رم را به مشتریان ارائه می‌دهد. علاوه بر این، از خود گیاه نیز می‌توان به عنوان  علوفه دام استفاده کرد. نیشکر به عنوان یک منبع غنی از مواد مغذی و انرژی، در تغذیه دام‌ها اهمیت بسیاری دارد و استفاده از محصولات مختلف نیشکر، از جمله خوراک دام پایه، می‌تواند به بهبود تغذیه و سلامت دام‌ها کمک کند. با توجه به این موارد، مراجعه به مرکز فروش خوراک دام پایه نیشکر در تهران، به عنوان یک گزینه مناسب برای تأمین نیازهای تغذیه‌ای دام‌ها، پیشنهاد می‌شود.

خوراک دام پایه نیشکر

نیشکر با نام علمی Saccharum officinarum از خانواده Poaceae شناخته می شود. در مناطق نیمه گرمسیری و گرمسیری رشد می کند. پس از برزیل در هند رشد فوق العاده ای داشته است. نیشکر با 1.8 میلیارد تن بزرگترین محصول جهان از نظر مقدار تولید است. انواع نیشکر وجود دارد که در طول سال در مناطق مختلف سراسرجهان رشد می کند. از دیگر محصولات نیشکر می توان به ملاس، رم  اشاره کرد و از خود گیاه می توان به عنوان کاهگل و به عنوان علوفه دام استفاده کرد.

حقایق تغذیه ای در مورد خوراک دام پایه نیشکر

نیشکر دارای مواد مغذی فراوانی است که عبارتند از:

کربوهیدرات ها

پروتئین

ویتامین ها (A، B کمپلکس و C) و

مواد معدنی مانند فسفر، کلسیم، پتاسیم، روی و آهن

آنتی اکسیدان هایی مانند فلاونوئیدها و ترکیبات پلی فنلی

الیاف

نیشکر منبع طبیعی ساکارز است که به عنوان نیروگاه انرژی معرفی می شود. آزاد شدن گلوکز در بدن دام را عادی می کند تا سطح قند از دست رفته را بازیابی کند. این خوراک دام بعنوان خوراک اصلی با ترکیب از 70 درصد باگاس تازه نیشکر خرد شده و 30 درصد ملاس نیشکر است که جایگزین کاه میشود که هم ارزان تر از کاه است هم غنی تر از کاه می باشد .در ضمن با توجه به قیمت بالای ملاس و نقش اساسی و ویژه آن در جیره غذایی دام بسیار باصرفه است . خوراک دام پایه ترکیبی از ضایعات نیشکر ، ذرات ریز مغز نیشکر(پیت) و یا باگاس باضافه اوره و ملاس می باشد.

ملاس و باگاس چیست؟

ملاس و باگاس، دو محصول متفاوتی هستند که از تولیدات صنعت قند به دست می‌آیند.

ملاس، مایعی شیرین و غلیظ است که در فرآیند تولید قند از شکر درست می‌شود. در این فرآیند، شکر در محلول آبی حل شده و سپس در دماهای مختلف گرمایی خشک شده تا ملاس به دست آید. ملاس به دلیل داشتن مقادیر زیادی از قند و مواد معدنی، از جمله کلسیم، پتاسیم و آهن، برای تغذیه دام‌ها و طیور استفاده می‌شود.

باگاس، ماده‌ای خشک و نافذ است که در فرآیند تولید قند از عملیات خشک کردن شوره قند به دست می‌آید. باگاس دارای مقادیر بالایی از فیبر و مواد معدنی مانند پتاسیم، کلسیم و منیزیم است و همچنین دارای ارزش غذایی بالایی برای دام‌ها و طیور می‌باشد. به دلیل داشتن مقادیر زیادی از فیبر، باگاس می‌تواند در تنظیم گوارش دام‌ها و همچنین در بهبود کیفیت مواد مخصوصا گوشت و شیر دام‌ها مؤثر باشد.

ارزش غذایی خوراک دام پایه نیشکر:

آنالیز و ویژگی های خوراک دام پایه نیشکر

محصول مورد استفاده

پیت( باگاس) 64%

ملاس 35%

اوره    1%