قیمت فروش خوراک دام پایه نیشکر تهران

علوفه نیشکر، با محتوای انرژی بالا، به عنوان یکی از مواد اولیه خوراک دام، در دوره های خشک، بهترین ارزش غذایی خود را داراست. در تهران، فروش خوراک دام پایه نیشکر با قیمت‌های مختلف در دسترس است. این خوراک دام، علاوه بر ارزش انرژی، دارای پروتئین، مواد معدنی و ویتامین‌های کمی است. همچنین، به دلیل داشتن مقدار زیادی فیبر، به عنوان یک ماده حجیم، می‌تواند در بهبود گوارش دام‌ها نیز مؤثر باشد. با توجه به این موارد، استفاده از خوراک دام پایه نیشکر، به عنوان یک گزینه موثر برای تأمین نیازهای تغذیه‌ای دام‌ها، پیشنهاد می‌شود.

خوراک دام پایه نیشکر

علوفه نیشکر دارای محتوای انرژی بالایی است و ارزش غذایی آن در دوره های خشک در بهترین حالت خود قرار دارد  علوفه نیشکر دارای پروتئین، مواد معدنی و ویتامین کم است. علاوه بر این یک ماده فیبری حجیم است.

ویژگی های تغذیه ای خوراک دام برپایه نیشکر:

نیشکر (Saccharum officinarum) برای نشخوارکنندگان خوش طعم است و معمولاً به عنوان تنها علوفه جیره پایه آنها استفاده می شود

به دلیل غلظت کم پروتئین خام و محتوای فیبر بالا، علوفه نیشکر یک علوفه بی کیفیت است که باید با مواد غنی از پروتئین برای مدیریت جیره کافی تکمیل شود.

نحوه استفاده از نیشکر در جیره :

چه ساقه‌های نیشکر به‌عنوان یک محصول  (کامل یا خرد شده) یا سیلو شده استفاده می شوند، وهمیشه نیاز به ترکیب با منابع پروتئینی دارند.

اصول مصرف خوراک دام برپایه نیشکر:

از آنجایی که از نظر پروتئین، مواد معدنی و ویتامین ها نامتعادل است، رژیم های مبتنی بر نیشکر همیشه نیاز به مکمل دارند. مکمل‌سازی صحیح علوفه نیشکر باید با هدف:

برآوردن نیازهای میکروب‌های شکمبه به نیتروژن قابل تخمیر (آمونیاک، اوره)، مواد مغذی کمیاب (پپتیدها، اسیدهای آمینه، مواد معدنی و ویتامین‌ها) و ویژگی‌های فیزیکی یک اکوسیستم کارآمد شکمبه (مقادیر کمی از فیبر به راحتی قابل تخمیر) باشد.

تامین منابع پروتئین، پیش سازهای گلوکز و اسیدهای چرب با زنجیره بلند که قادر به دور زدن (یا فرار) تخمیر شکمبه هستند تا مواد مغذی موجود مطابق با نیازهای تولید متعادل شوند.

مزایای خرید خوراک دام پایه نیشکری برای دام:

با مزایای خرید خوراک دام پایه نی شکری برای دام آشنایی دارید؟ خرید خوراک دام پایه تا چه میزان می تواند با کاهش هزینه های دامداری ها کمک نماید؟

خوراک دام پایه نیشکری یک از محصولات جایگزین می باشد، این محصول به جای کاه، و عموما همراه با یونجه به جیره دام اضافه می گردد.