قیمت روز تفاله خوراک دام و طیور

قیمت روز تفاله خوراک دام و طیور از عوامل تشویق دامداران برای خرید و افزودن تفاله ها به جیره می باشد. آیا این تفاله به سراسر کشور ارسال می شود؟

تفاله

قیمت روز تفاله خوراک دام و طیور از عوامل تشویق دامداران برای خرید و افزودن تفاله ها به جیره می باشد. آیا این تفاله به سراسر کشور ارسال می شود؟

اضافه کردن تفاله ها به جیره

دامداران با تجربه ای که در خصوص انواع جیره های دام اطلاعات دارند به این تنیجه رسیده اند که خوراک دام تنها گندم و جو و ذرت و سویا نیست.

در حال حاضر با توجه به نیاز به تنوع بخشی به جیره و همچنین استفاده از جیره های ارزان تر و باکیفیت مطلوب، بخش زیادی از جیره های غذایی را ضایعات کشاورزی و کارخانجات تشکیل می دهند. این خوراک ها خوش خوراک هستند و گزینه بسیار مناسبی برای جایگزینی در جیره های غذایی می باشند.

ویژگی های خوب تغذیه ای تفاله ها این است که به دلیل طعم خوبی که دارند، موجب وزن گیری بهتر دام می شود چرا که اشتهای دام را تحریک کرده و حجم جیره افزایش پیدا می کند.

استفاده از جیره های متنوع گیاهی مانند تفاله های آلبالو، سیب، خرما، چغندر، انگور و … موجب می شود که شیر و گوشت دام طعم بهتری پیدا کند. این تفاله ها در کارخانه های صنایع غذایی داخل کشور تولید می شوند و به این دلیل به صورت زودبار (به سرعت و تازه) در سراسر کشور به دامداری ها می رسد.

استفاده از ضایعات گیاهی متنوع، ضمن کمک زیاد به حفظ محیط زیست، در تامین جیره های غذایی دام و طیور نیز مفید هستند. در روند تولید در صنایع غذایی نظیر تولید لواشک و آب میوه و مربا ضایعاتی نیز حاصل می شود که استفاده انسانی ندارند ولی به دلیل فیبر بالا و مواد معدنی با ارزشی که دارند، می توانند کیفیت تغذیه ای جیره دام و طیور را بهبود بخشند.

تحقیقات کارشناسان این حوزه نیز این موضوع را تایید می کند که تفاله ها می توانند موجب ارتقای کیفیت جیره گردد. همچنین به دلیل خوش خوراکی می تواند و موجب وزن گیری بهتر دام شود و این نکته برای بالا رفتن راندمان دامداری ها بسیار مهم می باشد.

قیمت روز تفاله خوراک دام و طیور به صورت عمده و زودبار

برای اطلاع از قیمت تفاله های گیاهی و سایر جیره های ارزان که در این بازرگانی عرضه می شوند، با بخش فروش بازرگانی کهن  تماس بگیرید.